Jachetní instruktoři

Jiří Kudláček


Jirka - na moři zvaný JAMES - je dlouholetý jachtař, který se mimo jachtingu věnuje surfování, parašutismu a horolezectví. Je instruktorem a zkušebním komisařem jmenovaným MDČR a je také držitelem průkazů a oprávnění: Yachtmaster ocean "A" (Velitel oceánské plavby bez omezení), First AID emergency - remote distance RYA (první pomoc na místech s obtížnou dostupností ), Personal survival training course RYA (kurz přežití na otevřeném moři), anglické oprávnění RYA: YACHTMASTER OFFSHORE, Chorvatská námořní licence. 
Absolvované destinace plavby: Grónsko, Antarktida, Středozemní moře, Atlanský oceán, Karibské moře (denní, noční plavby jachta + katamarán). Jirka je také k vidění na
tomto videu.

samson_jirka

Ing. Jiří Samson

Je instruktorem a zkušebním komisařem jmenovaným MDČR. Je také vedoucím našeho školícího střediska v Ostravě. Jirka začal s jachtingem v roce 1978 v polské Jasrtarni, kde také získal svůj první průkaz „ sternika jachtowego „. Současná kvalifikace – Velitel námořní jachty oceánské plavby A.

 

 

jurek_viktor

Viktor Jurek

Viktor začal vést malou jezerní kajutovku přibližně ve stejném věku, kdy začal vodit kačera. Držitelem licence Voditelj brodice kategorie B se stal dříve, než si vysloužil Řidičské oprávnění skupiny B. Jeho revírem se stal převážně Jadran a Tyrhénské moře,kde jako profesionální skipper roky ukazoval turistům krásy jachtingu. Coby instruktor působí na kurzech pro získání chorvatských kapitánských licencí od roku 2008, se stovkami úspěšně kvalifikovaných novopečených skipperů. Viktor se také profesionálně věnuje překladům jachtařské literatury.

 

 

Ing. Petr Hykš

Petr provozuje námořní jachting od roku 1996. Má zkušenosti se zaoceánskou plavbou a plavbami v exotických destinacích jakými jsou například Karibik a Tahiti. V oblasti Středozemního moře navštívil v rámci plaveb například Korsicu, Sardinii, Korfu, Baleárské ostrovy nebo Gibraltar, v Atlantickém oceánu pak Azorské ostrovy, Madeiru a Kanárské ostrovy. V roce 2004 byl Námořním úřadem Ministerstva dopravy ČR jmenován instruktorem jachtingu.

 

 


radim_bloksch

Radim Bloksch

Radim začal sbírat zkušenosti na okruhovém závodním jachtingu od roku 1983. Zůčastnil se několika SP a ME. Námořnímu jachtingu se věnuje od roku 1998 jako závodník,od roku 2010 rekreačně.

 

hruby_michal

Michal Hrubý

Michal začínal s jachtingem již v 9 letech na Žermanické přehradě. V současnosti je reprezentantem ČR v jachtingu ve třídě FINN, ve které zaznamenal mnoho skvělých umístění např. 1.místo Mistrovství ČR Lipno, 1.místo Mistrovství Rakouska Neusiedel nebo 1.místo na světovém poháru Rakousko/Neusiedel. Každoročně se také účastní na "velkých" plachetnicích mnoha regat v oblasti středozemního moře. Své bohaté zkušenosti rád předává při vedení praktických kapitánských kurzů.

 

firyt_jiri

Jiří Firyt

Jirka se plaví od roku 2003. Jachting mu rychle přirostl k srdci a na moři tráví každou volnou chvíli. Své nabyté zkušenosti předává již léta nováčkům na školeních nebo formou praktických kurzů na moři.